Futsalowy Piast Gliwice to nie tylko pierwsza drużyna seniorów.

Równolegle przy klubie powstają drużyny młodzieżowe.  Treuja już i przygotowują się do Młodzieżowych Mistrzostw Polski drużyny U-20 i U-18. Trenerem obu zespołów jest Szymon Wesołowski.  Kilka dni temu dołączył do niego  Miłosz Karski, który będzie pełnił funkcję kierownika drużyny w obu ekipach. Pierwsza drużyna Piasta Gliwice rozwija się w bardzo szybkim tempie, a jej kierownicy, czyli Grzegorz Jenczmionka i Adam Tarczyński, mają już wystarczająco dużo pracy. Miłosz Karski będzie więc działał przy drużynach młodzieżowych odciążając tym samym starszych stażem kolegów. Nowy człowiek „Piasta” był do niedawna redaktorem Sportu Śląskiego, więc jest na bieżąco z informacjami na temat naszego klubu, gdyż niejednokrotnie gościł na spotkaniach drużyn, czy to Nbitu czy Gaf Omegi.

– Z Miłoszem znamy się kilka lat z projektu Playarena, czyli rozgrywek piłki nożnej 6-osobowej. W minionych miesiącach współpracowaliśmy też przy Reprezentacji Polski w Piłce Nożnej 6-osobowej, więc mogłem jego pracy się dokładnie przyjrzeć. Wiem, że zaangażowanie w powierzone zadania sprawi, że jego obecność będzie dla nas bardzo dużym ułatwieniem w codziennej pracy z drużynami młodzieżowymi. Jest członkiem sztabu w Reprezentacji Polski pod wodzą Klaudiusza Hirscha, a skoro Miłosz współpracuje z takim fachowcem, to moje obserwacje muszą być trafne. Cieszę się z tego „wzmocnienia”. – tak skomentował swoją zdobycz trener grup młodzieżowych futsalowego Piasta Gliwice.

Sam zainteresowany nie kryje zadowolenia ze nowego rozdziału w Jego życiu:

– Nowy sezon, nowe wyzwania! Z dumą przyjmuję współpracę z futsalowym Piastem Gliwice w prestiżowej roli kierownika drużyn młodzieżowych U-20 oraz U-18. Możliwość działania w tak markowym klubie wraz ze znakomitym fachowcem w roli trenera, jest sporym wyróżnieniem, ale i wielką odpowiedzialnością. Cel jest jasny – tytuły Młodzieżowych Mistrzów Polski w futsalu. Mam nadzieję, że nasze wspólne doświadczenia z Reprezentacją Piłki Nożnej 6-osobowej zaowocują naprawdę satysfakcjonującymi wynikami. – zakończył Miłosz Karski.

My wierzymy, że to kolejny krok do uzyskania jak najlepszych wyników drużyn, które stanowią zaplecze pierwszej drużyny futsalowej Piasta Gliwice.

Źródło: Piast Gliwice – Futsal