sztafeta-oom-lekkoatletykaWyśmienicie zaprezentowali się lekkoatleci Piasta Gliwice w finałach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, które odbywały się w dniach 4-6 sierpnia 2016 we Wrocławiu. Sztafeta chłopców 4×400 metrów wybiegała złoty medal, a Joanna Markowska  w rzucie dyskiem wywalczyła brąz!

Ogólnopolska Olimpiady Młodzieży to najważniejsza w roku impreza sportowa dla zawodniczek i zawodników w tej kategorii wiekowej. Zwycięzcy mogą pochwalić się też tytułem mistrza Polski.

Prawo startu w OOM uzyskuje 24 najlepszych zawodników w kraju w każdej konkurencji lekkoatletycznej. W tej edycji tego turnieju  zakwalifikowało się aż 9. zawodników Piasta. Wszyscy osiągnęli bardzo dobre wyniki.

Zawody stały na bardzo wysokim sportowym poziomie.  W trakcie trzydniowej rywalizacji uczestniczyło około 1000

zawodników, poprawiono wiele rekordów w kraju.

Złoty medal dla Gliwickiego Klubu Sportowego „Piast” w najbardziej widowiskowej konkurencji w sztafecie 4x400m wywalczyli nasi młodzi zawodnicy w składzie: Robert Gadzik, Jakub Ostropolski, Mateusz Mizera i Kacper Przeradzki. Podopieczni trenerów Józefa Ramusa i Adama Śniegórskiego od pierwszej zmiany prowadzili i dzielnie odpierali ataki konkurentów wyraźnie zwyciężając z czasem 3.25.17. sek.

Drugi medal dla naszych barw wywalczyła Joanna Markowska w rzucie dyskiem o wadze 1 kg. Podopieczna trenera Wojciecha Rutyny wynikiem 40,65 m zdobyła brązowy medal, a dzień wcześniej z rezultatem 13,15 m zajęła 6 miejsce w pchnięciu kulą.

Po prawej - Joanna Markowska

Joanna Markowska

Pozostali zawodnicy uzyskali następujące wyniki:

–  awans do finału A na 200m z czasem 22.71 sek. wywalczył Robert Gadzik zajmując 7 miejsce a 9 miejsca zdobyły: Patrycja Hruzik,  która w siedmioboju lekkoatletycznym uzyskała 3925 pkt.(oboje zawodnicy trener J. Ramus), oraz Patrycja Bartosz w biegu na 100 m (12.52 sek), która biegała również 200m (25.63sek), zajmując 10 miejsce wychowanka trenera A. Śniegórskiego.

– 10 miejsce w biegu na 400m wywalczył Kacper Przeradzki (50.45 sek- trener J. Ramus)

– w biegu eliminacyjnym na 800 m 8 wynik uzyskał Jakub  Ostropolski (1.58.95 sek – trener A. Śniegórski) co dało mu awans do finału B, którego nie ukończył z powodu kontuzji.

– 20 miejsce w biegu na 1500m zajęła Julia Bul (5.04.62sek – trener A. Śniegórski).

– 20 miejsce w biegu na 800m zajął Marcin Olesiński (2.02.49sek – trener A. Sniegórski).

Wielkim sukcesem naszych zawodników, oprócz wysokich miejsc indywidualnych finałach była punktacja klubowa w której to Gliwicki Klub Sportowy „Piast” został sklasyfikowany na bardzo wysokim 7 miejscu w Polsce na 223 sklasyfikowane kluby i miał bardzo duży wkład w zdobycie 1 miejsca przez reprezentację Śląska w klasyfikacji województw.

Opłacały się wyjazdy na treningi do Katowic i Sosnowca,  wysiłek zawodników i trenerów naszego klubu,  pomimo braku obiektu lekkoatletycznego (mija 6 rok bez stadionu) nasze zwycięstwa w Śląskiej Lidze Młodzików w latach 2014 i 2015 mają przełożenie na aktualny sukces.

Źródło: Piast Gliwice