zubry2016b

W minioną sobotę w Skawinie odbył się turniej, który zainaugurował 6. edycję „Pucharu Żubrów.”

Na planszach stawiło się łącznie 147 najmłodszych szpadzistek i szpadzistów w  kategoriach wiekowych: Skrzaty, Zuchy, Dzieci i Młodzicy.

Dwa lata temu w tej cieszącym się coraz większym powodzeniem turnieju tryumfowała Ewa zubry2016aKawencka. W jej ślady chce iść cała grupa młodszych zawodniczek.  Z tego pierwszego turnieju, a odbędą się cztery, młodzi szermierze Piasta przywieźli dwa medale. W najmłodszej kategorii – Zuchy brązowy medal wywalczyła  Paulina Ostrowska (tr. Anna Nycz). W tym samym roczniku punktowane, ósme miejsce zajęła Blanka Mielniczek (tr. A. Nycz. W. Myszczyszyn)

W kategorii dzieci trzecie miejsce zajęła  Michalina Kobylnicka (tr. A. Nycz).

Wśród młodziczek najwyżej uplasowała się Karolina Staszulonek (8. lokata)

Nie gorsi chcieli być też chłopcy. Michał Wesołowski  zajął trzecie miejsce, a Wojtek Rzyczniak był szósty. Obaj to podopieczni Maćka Chudzikiewicza.

Puchar Żubrów składa się z czterech turniejów. Drugi odbędzie się jużw  ten weekend. 16 kwietnia w Krzeszowicach nasi szermierze spróbują powalczyć o kolejne punkty.