Marcin-NikielW miniony weekend w Rybniku rozegrano III edycję Pucharu Polsko Juniorów  w Szpadzie. Tradycyjnie już Piast Gliwice wystawił  liczną reprezentację. Tym razem zdecydowanie lepiej spisali się panowie. Marcin Nikiel wywalczył srebrny medal, a  Bartosz Staszulonek brązowy.

Staszulonek w półfinale trafił na zajmującego aktualnie pierwsze miejsce w klasyfikacji w tej kategorii wiekowej szpadzistę – Macieja Bielca (Szpada Wrocław), przegrywając walkę o finał ledwie jednym trafieniem. Nikiel natomiast rozprawił się w półfinale z Wojciechem Lubienieckim (PTG SOKÓŁ 1893 MIELEC). W walce o złoto szpadzista Piasta musiał uznać wyższość Bielca, przegrywając 12:15.  Staszulonek, dzięki temu, że zajął trzecie miejsce umocnił się na pozycji wicelidera w klasyfikacji na najlepszego szpadzistę sezonu 2015/16

Nasze młode panie medalu nie zdobyły, ale Piast do tego turnieju wystawił  zawodniczki walczące w kategorii junior młodszy. Najstarsza z nich – Dominika Markowska ma  18 lat, a w zawodach rywalizowały zawodniczki do lat 20.  Chodziło więc głównie o to, aby zebrać doświadczenie.  Najwyższe miejsce – 20 zajęła Ewa Kawencka.