rutyna-nagrodySezon lekkoatletyczny na otwartych stadionach w roku 2015 już jest definitywnie zakończony. Ostatnim akcentem tego udanego sezonu było spotkanie na którym podsumowano i uhonorowano wyróżniających się sportowców z sekcji lekkoatletycznej Piasta.

Trenerzy i działacze sekcji jak wydarzenie bezprecedensowe historii klubu wskazali wywalczenie drugi raz z rzędu tytułu mistrzowskiego w Śląskiej Lidze Młodzików. Dużym osiągnięciem było też utrzymanie się w lekkoatletycznej ekstraklasie. O tyle to było trudne zadanie, że już kolejny rok rzędu reprezentanci królowej sportu nie mają własnego obiektu do trenowania. Zawodniczki oi zawodnicy trenują na obiektach szkolnych, bądź po prostu biegają po lesie.

Zobacz więcej zdjęć

Zobacz więcej zdjęć

Mimo tych trudności wciąż przybywa chętnych do uprawiania tej dyscypliny sportu. W zakończonym sezonie w sekcji tej ćwiczyła już ponad setka młodych lekkoatletów.

W przyszłym roku, przynajmniej pod względem infrastrukturalnym powinna już nastąpić zdecydowana poprawa. Do użytku bowiem ma zostać oddany stadion lekkoatletyczny. Sportowy będą więc mogli ćwiczyć już na własnym obiekcie, a miasto Gliwice zyska kolejną arenę na której będą mogły odbywać się zawody z mistrzostwami Polski włącznie.

Szczegółowe podsumowanie wyników sekcji LA  znajdziecie TUTAJ

 

Podsumowanie osiągnięć sekcji L.A. w 2015 roku