damian-michalakTo był bardzo udany weekend dla szermierzy Piasta. W sobotę Ewa Kawencka wygrał zawody Pucharu Polski w kategorii Junior Młodszy. W tym samym dniu Jagoda Zagała zwyciężyła w Pucharze Czech seniorów, a w niedzielę na zakończenie tego szermierczego maratonu  Damian Michalak na rozgrywanych w Gliwicach zawodach PPJM wywalczył srebrny medal.

FOTORELACJA – TUTAJ

Zagała postanowiła spróbować swoich sił w Pucharze Czech. Zawody odbyły się w  Karlovych Varach. Startowały głównie seniorki z Czech. Szpadzistka Piasta nie dała większych szans rywalkom.  W finale gliwiczanka pokonała  Dominikę Doubovą –  15:11. Wcześniej stoczyła pięć walk system pucharowym, wszystkie wygrywając.

W turnieju męskim na tych zawodach  Daniel  Niestrój zajął trzecie miejsce.

Michalak zwyciężył w I edycji Pucharu Polski Juniorów Młodszych i należał do faworytów zawodów rozgrywanych w Gliwicach. Szpadzista Piasta ma jednak w swojej kategorii jeszcze dwóch zawodników, którzy mogą z nim nawiązać walkę. Są to Wojciech Kolańczyk i Wojciech Lubieniecki. Z tym pierwszym, podopieczny Marka Julczewskiego zmierzył się w półfinale, wygrywając dość przekonywująco, bo 15:12. Sporo sił to jednak kosztowało szpadzistę Piasta. W finale bowiem uległ Lubienieckiemu wyraźnie 11:15.

Srebrny medal też cieszy, ale chciałem wygrać te zawody, taki sobie postawiłem cel, jednak nie zawsze się udaje. – Tak skomentował ten wynik Michalak.

W finale walczyłem z kolegą z kadry. Często się spotykamy na turniejach. Tydzień temu pokonałem go na zawodach w Niemczech, a dziś był lepszy. – dodaje szpadzista Piasta.

Damian Michalak już w poprzednim sezonie sięgnął po Puchar Polski. W tym także ma zamiar to zrobić, ale plany ma bardziej ambitne niż tylko wygrywanie w krajowych zawodach.

– Chcę być minimum czwarty w końcowej klasyfikacji juniorów, aby pojechać na Mistrzostwa Europy. Chcę tez dobrze wypaść na Mistrzostwach Świata – zdradza swoje plany Michalak.