Ewa-Kawencka-piast91 szpadzistek stanęło na starcie drugiego w tym sezonie Pucharu Polski Juniorek Młodszych. Zawody te rozgrywano w sobotę w Gliwicach. Najlepsza tego dnia okazała się Ewa Kawencka, szpadzistka Piasta Gliwice. Turniej był rozgrywany pod hasłem z „Gliwic na Olimpiadę”. Zawody obserwowali olimpijczycy z Gliwic: Mikołaj Pac Pomarnacki, Bogdan Gonsior i Zbigniew Matwiejew. Dawni mistrzowie wręczali też medale i puchary.

FOTORELACJA – TUTAJ

Podopieczna Macieja Chudzikiewicza walki grupowe przeszła bez większych problemów. Schody zaczęły się dopiero w półfinale. Tu Kawencka trafiła na Barbarę Brych z UKS Wołodyjowski Siemianowice Śląskie, która wysoko zawiesiła poprzeczkę szpadzistce Piasta. Kawencka wygrała jednak ten pojedynek 15:14, choć przegrywał już 13:14. Rywalce zabrakło więc jednego trafienia, aby pokonać gliwiczankę.

ewa-walka

W finale podopieczna Macieja Chudzikiewicza pokonała reprezentującą WKS Kolejarz Wrocław Agatę Wróblewską 15:11. Wynik oscylował cały czas wokół remisu. Wróblewska odskoczyła w pewnym momencie na dwa trafienia. Wydawało się, że strata będzie nie do odrobienia, ale pozytywny skutek dały podpowiedzi fechtmistrza. Wyżej postawiona zasłona, skuteczny blok i natychmiastowa riposta sprawiły, że Ewa Kawencka szybko odrobiła straty i po raz po raz pierwszy w swojej karierze wygrały zawody z cyklu Pucharu Polski.

kawencka-chudzikiewicz

– Nie wiem, która z tych walk była trudniejsza. Wydaje mi się, że półfinał, ale w finale byłam już mocno zmęczona i był taki moment, kiedy wydawało się, że rywalka mi odskoczy i jej nie dogonię. Bardzo jednak pomogły mi podpowiedzi trenera. Skorygowałam pewne elementy i dzięki temu udało się odrobić straty i wygrać walkę z czego bardzo się cieszę – mówi złota medalistka drugiej edycji Pucharu Polski w Szpadzie.

– Ewa robi systematyczne postępy. Już w poprzednim sezonie stawała na podium, była trzecia w Mistrzostwach Polski Młodzików, ale jeszcze nie wygrała zawodów ogólnopolskich. Jest więc z czego się cieszyć – komentuje występ swojej zawodniczki Maciej Chudzikiewicz.

kawencka-podium1

Klasyfikacja końcowa:

1. KAWENCKA Ewa (Piast Gliwice)

2. WRÓBLEWSKA Agata (WKS Kolejarz Wrocław)

3. BRYCH Barbara (UKS Wołodyjowski Siem.Śl.)

3. STANUCH Aleksandra (MKS Kusy Szczecin)

5.PAWŁOWSKA Dominika (SKS Flesz Świdnica)

6.KNAPIK Katarzyna (DOSIR Sokolnia Chorzów)

7.PERNACH Aleksandra (UKS Wołodyjowski Siem.Śl.)

8.FALIŃSKA Julia (Warszawianka)

razem

olimpijki