Szermierka-SzpadaDariusz Zieliński szpadzista Piasta Gliwice zwyciężył na odbywających się w Nicei „Igrzyskach Weteranów”. W turniejach szermierczych Europejskich Igrzysk Weteranów (szpada, szabla, floret) startowali zawodnicy od 35 do 70 roku życia. Warto dodać, że w klasyfikacji generalnej polscy szermierze uplasowali się na trzecim miejscu z wynikiem 6 medali (w tym 2 złote, 3 srebrne i 1 brązowy).

Bardzo dobrze zaprezentowała się gliwicka szpada w zawodach Pucharu Niemiec. W Międzynarodowym Turnieju Juniorów Młodszych, który odbył się w Osnabrück – Damian Michalak wywalczył srebrny medal.  W kategorii „Junior” na 11. miejscu uplasował się Bartosz Staszulonek.

W Budapeszcie, stolicy Węgier  natomiast rywalizowano w Pucharze Europy w kategorii wiekowej U-23. Do szerokiego finału awansował Aleksander Staszulonek. Szpadzista Piasta zakończył ten turniej ostatecznie na dobrym siódmym miejscu.

Medale i wysokie miejsca to powód do satysfakcji, ale najbardziej cieszy, gdy kolejne pokolenia dołączają do sportowej rodziny Piasta Gliwice. W turnieju szermierczym, który rozegrano w miniony weekend w Radlinie pod hasłem „Dzień Edukacji Narodowej” w każdej kategorii wiekowej od Zuchów począwszy na młodzikach skończywszy  „Piast” wystawił swoich reprezentantów. Jak to w sporcie bywa jednym poszło lepiej, innym gorzej, ale najważniejsze jest to, że rośną w Gliwicach  następcy Egona Franke, Elżbiety Cymerman-Franke, Adama Wiercioch czy jeszcze wciąż walczącego Marka Jendrysia.  Na tym turnieju brązowy medal wywalczył Piotr Migas.

Opracowanie: piast.gliwice.pl