damian-michalakSezon szermierczy już w pełni. W miniony weekend we Wrocławiu rozegrano I edycję Pucharu Polski Juniorów w szpadzie. Do turnieju żeńskiego zgłosiło się 89. zawodniczek, w turnieju męskim wzięło udział setka młodych szermierzy. W tym gronie nie zabrakło szpadzistek i szpadzistów Piasta.

Dziewczęta tym razem medalu nie wywalczyły. Najwyżej, na 26 miejscu została sklasyfikowana Dominika Markowicz. Gliwiczanki pojechały do stolicy Dolnego Śląska głównie zbierać doświadczenie, gdyż za wyjątkiem Markiewicz, wszystkie były o kilka lat młodsze od startujących w tej kategorii wiekowej. Zloty medal i tak przyjechał do Gliwic, bo w turnieju zwyciężyła reprezentantka Muszkietera Gliwice.

Za to bezkonkurencyjny w turnieju męskim okazał się Damian Michalak. Szpadzista Piasta w finale pokonał Maciej Golca z Kolejarza Wrocław 15:13, zwyciężając w całym turnieju. Podopieczny Marka Julczewskiego wygrywał już zawody Pucharu Polski, ale było to w kategorii junior młodszy. Teraz sięgnął po złoto  w wyższej kategorii. Punktowa, ósme miejsce zajął w tych zawodach Bartosz Staszulonek.