MPJS-2015Jeśli juniorzy Piasta wychodzą na planszę to trzeba się bać i to już nie ma znaczenia z jakiego są rocznika. Niedawno chwaliliśmy juniorów młodszych za zdobycie tytułu Mistrza Śląska, dwa miesiące temu Mateusz Nycz został mistrzem Polski Seniorów, a w miniony weekend na mistrzostwa Śląska Juniorów – szermierze Piasta wywalczyli kolejne pięć kolejnych medali: dwa złote, srebrny i dwa brązowe.

W turnieju indywidualnym nie było mocnych na Bartosza Staszulonka – Bartek nie dał nikomu szans. Wygrywał pewnie wszystkie walki, w finale pokonał Daniela Marcola z Górnik Radlin, wygrywając zasłużenie – podkreśla Maciej Chudzikiewicz. Medale brązowe zdobyli kolejni zawodnicy Piasta Gliwice: Sebastian Majgier i Patryk Szlama.

Jeszcze większą dominacje gliwiczanie zademonstrowali w turnieju drużynowym. Niebiesko-czerwoni nie dali nikomu szans i w finale naprzeciw siebie stanęła I i II zespół Piasta. W pierwszej drużynie walczyli medaliści mistrzostw Polski w tej kategorii wiekowej oraz wicemistrz Świata. W drugiej drużynie byli trochę mniej utytułowani zawodnicy, ale to nie oznacza, że poddali się bez walki. Zwyciężył jednak zespół rozstawiony z nr 1. – Jest to kolejny tryumf w Mistrzostwach Śląska tej drużyny. Przyznaje szczerze, ze nie jestem w stanie powiedzieć który. Nie tylko na Śląsku, ale w kraju jest mało zespołów, które są w stanie nawiązać z nimi walkę – ocenia Maciej Chudzikiewicz.

Piast I Gliwice: Sebastian Majgier, Daniel Niestrój, Patryk Szlama, Bartosz Staszulonek.
Piast II Gliwice: Tomasz Kosmol, Damian Michalak, Marcin Nikiel, Wacław Bartolewski

MPJS-2015

źródlo; piast.gliwice.pl