puchar-swiata-Kapitalny wynik osiagnęli na zawodach Pucharu Świata szpadziści Piasta Gliwice. Sebastian Majgier i Daniel Niestrój, razem z kolegami z reprezentacji Polski Juniorów Macieje Bielcem, i Piotrem Kapałą zajęli 3. miejsce w zawodach Pucharu Świata Juniorów, który w dnaich 18-19 stycznia odbył się w Bazylei. Biało-czerwoni, którzy do turnieju zostali rozstawieni z numerem 14. w pierwszym meczu pokonali Portugalię 45:26.

Następnie przyszło zwycięstwo z Rosją (numer 3 rozstawienia) 45:41. Uskrzydleni tym zwycięstwem Polacy w ćwierćfinale pokonali Szwajcarię 39:33. Zatrzymali ich dopiero Ukraińcy – porażka 35:45. Trzecie miejsce zostało przypieczętowane zwycięstwem z Wielką Brytanią 45:36. – Szczęście, którego brakowało w starcie indywidualnym, zwróciło się podwójnie w walkach drużynowych drugiego dnia i naprawdę komfortowo mi się walczyło. W tym dniu wyszło mi prawie wszystko z tego, co chciałem wykonać podczas walk – mówi zadowolony z tego wyniku Daniel Niestrój.

Dzień wcześniej, czyli 18. stycznia także w Bazylei walczono o punkty Pucharu Świata w turnieju indywidualnym. W tych zawodach startowała dwunastoosobowa reprezentacja Polski Juniorów, a w jej składzie było aż 6 zawodników Piasta. Niestrój D., Majgier S., Staszulonek B., Szlama P. Michalak D. Nikiel M. Do rywalizacji o medale stanęło 224 zawodników z całego świata. Gliwiczanom nie udało się dojść do finału tej imprezy, ale Maciej Chudzikiewicz, fechtmistrz Piasta nie robił z tego problemu – „Wyniki indywidualne naszych zawodników nie były najlepsze, gdyż uplanowali się poza pierwszą 64. Jesteśmy jednak teraz w okresie ścisłego przygotowania do Mistrzostw Polski Juniorów, które są dla nas na tym etapie najważniejsze – podkreśla szkoleniowiec.

Na Pucharze Świata na pewno z Sebastianem utrwaliliśmy sobie system walk drużynowych i już w Mistrzostwach Polski będziemy wiedzieli jak rozegrać ten start. Forma natomiast na dwa tygodnie przed startem jest bardzo dobra i mam nadzieje, że występ drużynowy będzie również dobry, albo nawet lepszy niż w Pucharze Świata. Indywidualnie postaram się też nie rozpraszać, tylko skupić na konkretnych działaniach i stanąć do walki o medale – podkreśla Daniel Niestrój.

Jeśli nasi szpadziści zaliczą udany start na Mistrzostwach Polski będą reprezentować nasz kraj na Mistrzostwach Świata Juniorów. Na razie, jak zapewnia Maciej Chudzikiewicz jest 90$ szans, ze powalczą o medale tej najważniejszej w tym roku imprezy.