Marcin-NikielW miniony weekend w nowej hali „Kraków Arena” rozegrano zawody Pucharu Europy w Szpadzie do lat 17. Kraków to atrakcyjne miasto i pewnie dlatego z tej okazji pod Wawel przyjechała cała europejska czołówka z Francuzami włącznie, którzy zresztą zdominowali te zawody. Co więcej zjawili się też szpadziści spoza Europy, co też jest dozwolone.

W tym doborowym gronie znaleźli się również zawodnicy Piasta Gliwice. Żadnemu z nich nie udało się stanąć na podium, ale bardzo dobrze walczył Marcin Nikiel, który zakończył ten turniej na 12. lokacie. Podopieczny Mikołaja Paca Pomarnackiego rok temu wygrał zawody Pucharu Europy rozgrywane w Krakowie, ale wtedy turniej ten miał słabszą obsadę. Dodajmy, że Nikiel był najlepszym z Polaków.

Nieźle zaprezentował się też Wacław Bartolewski, który został sklasyfikowany na 21 miejscu.

Podium opanowali Francuzi, zajmując na nim trzy miejsca, ale na najwyższym stopniu stanął Belg Neisser Loyola (CE Pommeau d’Or). W turnieju wzięło udział 203 zawodników w tym z tak odległych krajów jak Kanada czy Australia.

W Warszawie natomiast odbyły się międzynarodowe Mistrzostwa Polski Weteranów. W zawodach startowali zawodnicy z Polski, Niemiec, Mołdawii, Norwegii, Rosji, Białorusi. W kategorii OPEN wśród szpadzistów najlepszy okazał się reprezentant Piasta Gliwice Dariusz Zieliński.

opracowanie: piast.gliwice.pl