patryk-szlama2014Kolejnym dobrym wynikiem może się pochwalić sekcja szermiercza Piasta. Na rozegranej II edycji Pucharu Polski w Szpadzie Juniorów, Patryk Szlama wywalczył srebrny medal – Ten wynik mnie satysfakcjonuje, mimo że broniłem pierwszego miejsca. Konkurencja dziś była duża, przyjechali wszyscy najlepsi, trzeba było włożyć w ten turniej sporo sił – mówi Patryk Szlama.

Gliwiczanin był jednym z faworytów tego turnieju. Przez eliminacje przebrnął dość łatwo, potem też sobie nieźle radził, choć sam podkreśla, że ta droga do finału wcale nie była taka prosta. –  Nie ma zawodników łatwych, z każdym trzeba powalczyć. Przykład – Sebastian Majgier, w decydującej o medalu walce przegrał z zawodnikiem niżej rozstawionym – wyjaśnia młody szpadzista Piasta.

W finale gliwiczanin zmierzył się z Maciejem Bielcem z KS Szpada Wrocław – To była trochę dziwna walka. Żaden z nas nie chciał zaatakować i sędzia po minucie za pasywność przeniósł grę do II rundy, potem sytuacja się powtórzyła. O mojej porażce zadecydowało to, że dałem się pierwszy trafić. Potem było już mało czasu, musiałem gonić wynik, a rywal mnie punktował. – wyjaśnia srebrny medalista tego turnieju. Skończyło się 12:5 dla zawodnika z Wrocławia.

Piąte miejsce w tych zawodach zajął inny szpadzista Piasta – Sebastian Majgier.

W turnieju żeńskim na trzecim stopniu podium stanęła natomiast Kaja Kościelniak, szpadzistka, która jeszcze niedawno reprezentowała barwy Piasta Gliwice. Kaja jednak niedawno zdecydowała się na zmianę klubowych barw. Od dwóch tygodni reprezentuje klub Myszkieter Gliwice –

To była trudna decyzja, bo Piastowi, a w szczególności mojemu trenerowi Maciejowi Chudzikiewiczowi wiele zawdzięczam, ale ostatnio mi nie szło, czułam, że potrzebuje jakiegoś mocnego impulsu do dalszej pracy, stąd moja decyzja o przenosinach – wyjaśnia zawodniczka. W drodze na najwyższy stopień podium Kościelaniak uległa Justynie Jagiełko z Pałacu Katowice.

pp-podium-szlama

 

pp-podium-zagala