logo-szermierkaW ostatni weekend września 2014 roku w Katowicach rozegrano Mistrzostwa Polski seniorów szpadzie kobiet i mężczyzn. Tym razem szermierze Piasta wrócili z tych zawodów z jednym medalem. W turnieju indywidualnym na trzecim stopniu podium stanął Aleksander Staszulonek. To pierwszy medal tego 21-letniego szpadzisty w jego seniorskiej karierze. Wynik ten jest miłą niespodzianką zarówno dla niego jak i sekcji.

Tuż za pierwszą ósemką, bo na 9. miejscu uplasował się Paweł Krawczyk, także reprezentant Piasta. Złoto i srebro też przypadło gliwiczanom, tyle, że walczących już dla innych klubów. Pierwszy był Marcel Baś, to wychowanek Muszkietera, teraz broniący barw KKS Kraków. Srebrny medal wywalczył Filip Broniszewski, także były zawodnik Muszkietera, aktualnie reprezentujący AZS AWf Wrocław.

W turnieju żeńskim natomiast najwyżej ze szpadzistek Piasta uplasowała się Jagoda Zagała. Nasze „złotko” z juniorskich lat po raz pierwszy startowała w MP jako seniorka i zakończyło ten turniej na 9. Miejscu. .Fechtmistrz Maciej Chudzikiewicz uznał to za przyzwoity wynik. Sama zawodniczka natomiast na pewno czuje niedosyt. Zagałą jeszcze jako juniorka wywalczyła brązowy medal na MP seniorek. Było to w 2012 roku. Sezon w szermierce jednak dopiero się rozkręca. Jeszcze będzie dużo okazji, aby poprawić te wyniki.

źródło: piast.gliwice.pl