Ewa-KawenckaZ początkiem września do zajęć i treningów wracają szpadzistki i szpadziści gliwickiego Piasta. Równocześnie jest to początek nowego sezonu w tej dyscyplinie sportu. Nie oznacza to jednak, że przez ostatnie dwa miesiąc nic się nie działo u szermierzy. Jeszcze pod koniec czerwca w Niepołomicach rozegrano czwartą edycję Pucharu Zubrów. Mamy przyjemność zakomunikować, że ten cieszący się coraz większym powodzeniem cykl zawodów w kategorii „Młodzik” -wygrała Ewa Kawencka.

Szpadzista Piasta w poszczególnych zawodach zajmowała kolejne 3,3,1 i 2 miejsce. Łącznie Ewa zgromadziła 37 punktów o jeden wyprzedzając Barbarę Rudniecką z Sokoła Mielec.

W ostatniej edycji tych zawodów na najwyższym stopniu podium w kategorii „Amator” stanął też Mirosław Kowalczyk.

Praktycznie wszyscy szermierze, zarówno ci młodsi jak starsi przebywali w okresie wakacji na sportowych obozach. Jedno zgrupowanie odbyło się w Szwecji, a drugie w Wiśle. Oba obozy miały charakter międzynarodowy. Była więc okazja na wymianę doświadczeń sportowych i integrację.

Pierwsze zawody szermiercze  odbędą się już w ten weekend. We Wrocławiu rozegrany zostanie Puchar Polski w Szpadzie kobiet i mężczyzn juniorów młodszych. Piast Gliwice wystawił bardzo silną reprezentację. Natomiast 13 września w Krakowie szermierczy narybek i młodzież będzie walczyć w turnieju „O Puchar Lajkonika”.

źródło: piast.gliwice.pl