Jagoda-Zagala2013Jagoda Zagała, szpadzistka Piasta Gliwice w maju zakończyła starty w juniorach, gdzie  wśród krajowych szpadzistek nie miała sobie równych. Wydawało się, że w Kłodnicy upłynie trochę wody, zanim podopieczna Piotra Tomali zacznie osiągać sukcesy w starszych kategoriach wiekowych i w seniorach. Jagoda postanowiła jednak, że nie zrobi sobie przerwy w zdobywaniu medali na najważniejszych imprezach szermierczy.

Po medalach zdobytych na ME i MŚ jako juniorka, w miniony wtorek,  Zagała na odbywających się w Tbilisi Mistrzostwach Europy do lat 23 stanęła na trzecim stopniu podium.

Polka i zarazem szpadzistka Piasta Gliwice    nie sprostała jedynie   późniejszej triumfatorce, Włoszce Brendzie Briasco. Wcześniej natomiast niczym żeński terminator wyrzucała z turnieju swoje rywalki. W ćwierćfinale Jagoda rozbiła reprezentantkę Włoch, a jest nią  Federica Santandrea.

Mistrzostwa Europy U-23 w Tbilisi rozpoczęły się więc świetnie, a szansę Jagoda  na kolejny medal będzie miała już w piątek. W turnieju indywidualnym bowiem  aż trzy Polski awansowały do finałowej ósemki, a to oznacza, że reprezentacja Polski będzie rozstawiona z nr 1. Ominie tym samym najgroźniejsze drużyny.

Zagala _tbilisi

źródło: piast.gliwice.pl