Ewa-Kawencka2013Jednym z ostatnich akcentów kończącego się sezonu w szermierce są Mistrzostwa Polski Młodzików.  Takie zawody odbyły się w miniony weekend we Wrocławiu. Bardzo dobrze na tych mistrzostwach spisały się szpadzistki Piasta Gliwice. W turnieju drużynowym gliwiczanki wywalczyły srebrny medal, indywidualnie – Ewa Kawencka stanęła na trzecim stopniu podium.

Mistrzostwa Polski Młodzików cieszą się dużą popularnością. W tegorocznej edycji wzięło udział 21 drużyn i 90 zawodniczek. Gliwiczanki jechały na zawody jako kandydatki do medalu i nie zawiodły.  W turnieju indywidualnym trzecie miejsce zajęła Ewa Kawencka, potwierdzając tym samym, stale rosnącą formę.

Jeszcze lepiej młode Piastunki spisały się w turnieju drużynowym. Nasza drużyna dotarła do ścisłego finału, gdzie uległa, dodajmy nie bez walki, ekipie UKS Wołodyjowski Siemianowice Śląskie 30/36.  Kilka tygodni temu gliwiczanki, na Mistrzostwach Śląska pokonały zawodniczki z Siemianowic. Tym razem jednak górą były młode szpadzistki z UKS Wołodyjowski. W drużynie Piasta walczyły Barbara Banaszak, Agnieszka Bilińska.  Ewa Kawencka i Ola Nycz. Dla niektórych z tych dziewczynek był to debiut w tak ważnych zawodach. Mistrzostwa te szczególnie ważne jednak były dla Anny Nycz. Jest to jedyna kobieta  w sztabie szkoleniowym Piasta Gliwice i zarazem najmłodsza trenerka. W drużynie walczyła jej podopieczna – Basia Banaszak. Jest to więc zarówno Basi jak i jej życiowy sukces. Pozostałe zawodniczki szkolą się pod okiem Macieja Chudzikiewicza. Fechmistrz Piasta bardzo był zadowolony nie tylko z medalu, ale i sukcesu szkoleniowego Anny Nycz – Ania doskonale sprawdza się w pracy z dziećmi. Widać, ze jej podopieczne robią systematyczne postępy, a wynik osiągnięty na Mistrzostwach Polski  świadczy o tym, że jej praca daje już wymierne efekty. Bardzo się z  tego cieszymy – mówi Maciej Chudzikiewicz.

źródło: piast.gliwice.pl