Ewa-Kawencka2013Nieco w cieniu mistrzostw Śląska w tym roku odbył się prestiżowy turniej szermierczy dla dzieci i młodzieży – „Radlin Cup”. Główną nagrodą był  Puchar Prezydenta Radlina.  Turniej ten ma już długą tradycję. Sukcesy odnosili  na nich Sebastian Majgier czy Jagoda Zagała, późniejsi medaliści  mistrzostw Świata.

– Zawsze bierzemy udział w tym turnieju. panuje bowiem tam taki dobry duch. Jak nasi szermierze zwyciężali w tych zawodach, to potem odnosili sukcesy na planszach najważniejszych imprez – mówi Maciej Chudzikiewicz, – fechtmistrz Piasta.

W tegorocznej edycji w kategorii 13/14-latków zwyciężyła szpadzistka Piasta  – Ewa Kawencka. Gliwiczanka stoczyła szczególnie zacięty bój w finale, gdzie zmierzyła się z Anną Musiał. Katowiczanka w finale  prowadziła już 14:11. Kawencka jednak w końcówce tej walki zachowała się jak doświadczona i rutynowana szpadzistka. odparła ataki rywalki i sama zadała cztery ciosy z rzędu, dzięki czemu wygrała tą najważniejszą walkę 15:14 i stanęła na najwyższym stopniu podium.

To był zresztą bardzo udany weekend dla niej. bo w turnieju drużynowym Mistrzostw Śląską  zdobywała złoty medal, a indywidualnie srebro – To bardzo poukłada zawodniczka. Choć długo nie trenuje, to 90% tego co się nauczyła, potrafi wykorzystać na planszy, stąd  te wyniki – tłumaczy Chudzikiewicz.

źródło: piast.gliwice.pl