Majgier-SzlamaW niedzielę, w hali sportowej przy ul. Warszawskiej rozegrano turniej drużynowy w szpadzie żeńskiej i męskiej, którego stawką było Mistrzostwo Polski Juniorów. W turnieju męskim faworytem była drużyna Piasta. Gliwiczanie nie zawiedli, pewnie wygrywając te zawody.

– Trochę męczyliśmy się na początku, z każdym meczem jednak było coraz łatwiej. W sumie dość pewnie wygraliśmy te mistrzostwa  – powiedział po zakończeniu zawodów Sebastian Majgier.

Obok srebrnego medalisty z turnieju indywidualnego, w drużynie walczyli jeszcze  Marcin Nikiel, Patryk Szlama i Daniel Niestrój. Szczególnie ten ostatni miał powody do tego, by walczyć jak najlepiej, gdyż nie udał mu się start w sobotnich zawodach, mimo że należał do grona ścisłych faworytów. W niedzielę jednak drużyna Piasta nie miała sobie równych. W ćwierćfinale gospodarze pokonali pewnie, bo 45/22 Kosyniera Gliwice. W półfinale też łatwo rozbili Kolejarza Wrocław, bo 45/28. W decydującym meczu, którego stawką był złoty medal, gliwiczanie pokonali „Szpadę” Wrocław 45/34. Drugi zespół Piasta został sklasyfikowany na  V miejscu, a Kosynier Gliwice zajął VII lokatę.

W turnieju żeńskim medalu dla Gliwic nie było, ale też i na to nie liczono. W drużynie tylko Jagoda Zagała znajdowała się w optymalnej dyspozycji. Kaja Kościelniak wraca do formy  po chorobie, a Kinga Majnusz po kontuzji. Czwarta, Kasia Majgier ma ledwie 15 lat, a więc była znacznie młodsza od reszty zawodniczek. Gliwiczanki zakończyły te zawody na przyzwoitej, piątej lokacie. Zwyciężyły szpadzistki AZS AWf Katowice.

źródło: piast.gliwice.pl