Jagoda-Zagala2013Wszystko wskazuje na to, że Jagoda Zagała, szpadzistka gliwickiego Piasta o  problemach  zdrowotnych, które przeszkadzały jej w poprzednim sezonie w osiąganiu optymalnych wyników powoli już zapomina. W miniony weekend Zagała wygrała trzecią edycję Pucharu Polski w Szpadzie do lat 20. Było to jej drugie z rzędu zwycięstwo w punktowanym turnieju.  W półfinale podopieczna Piotra Tomali pokonała swoją najgroźniejszą obecnie rywalkę – Aleksandrę Zamachowską z KKS Kraków – 10/9.

Jak widać po wyniku, zwycięstwo łatwo nie przyszło, ale satysfakcja  duża. W walce o złoty medal,  Zagała już bez większych problemów zwyciężyła  Magdalenę Pawłowską z AZS AWF Warszawa 15/10.

Dzięki wygranej w tym turnieju szpadzistka Piasta traci do prowadzącej w ogólnej klasyfikacji na najlepszą szpadzistkę w tej kategorii wiekowej – Aleksandry Zamachowskiej – już tylko trzy punkty.

Te punkty zbiera się nie tylko dla satysfakcji, ale ich liczba i w konsekwencji   pozycja w rankingu, daje możliwość startu w najważniejszych międzynarodowych zawodach, a co nie mniej ważne, gdy jest się na jednym z pierwszych dwóch miejsc, odbywa się to na koszt Polskiego Związku Szermierczego.

W turnieju męskim II edycji PP z reprezentantów Piasta najlepiej spisał się Sebastian Majgier, który zajął piąte miejsce. ósmy był Marcin Nikiel,  dziewiąty Daniel Niestrój. Zabrakło więc medalu, ale na podium stanął gliwiczanin.  Drugi w tym turnieju był Piotr Kapała, zawodnik broniący barw UKS Kosynier Gliwice.