knurow2013W końcówce sezonu 2012/13 w szermierce młodzieżowej nie brak zawodów w których uczestniczą szpadzistki i szpadziści Piasta w różnych kategoriach wiekowych. Największy turniej dla młodzieży w minionym tygodniu odbył się Knurowie, gdzie rywalizowały dziewczynki i juniorki w dwóch  kategoriach wiekowych. W zawodach nie zabrakło również i reprezentantek Piasta Gliwice. W kategorii młodziczek (rocznik 1999 i młodsze) z powodzeniem o medale biły się Julia Kyrcz i Ewa Kawecka.  Obie młode szpadzistki stanęły na trzecim stopniu podium.
ZOBACZ ZDJĘCIA Z ZAWODÓW

Siódme miejsce  w tym turniej zajęła Ola Nycz, 12. była Kasia Majgier, a 13. Barbara Banaszek.

W kategorii Junior Młodszy walczyła Kaja Kościelniak. Szpadzistka Piasta łatwo dotarła do finałowej ósemki, ale  na podium nie wskoczyła. Kaja musiała się zadowolić V lokatą. Gliwiczanka musiała oszczędzać nieco siły, bo w następnym dniu rywalizowała na Mistrzostwach Polski Seniorek Kościelniak, zresztą jak  Ania Nycz i Angelika Marszołek nie należały do faworytek, choćby ze względu na wiek. Ich miejsce w środku stawki można więc uznać za dobry wynik.  Na MP z powodu kontuzji nie mogły pojechać m.in. Jagoda Zagała i Anna Ridzewska.

Bardzo dobre wyniki natomiast osiągnęły na zawodach Drzonkowie i Berlinie Klara i Bernadeta Majgier. Klara wywalczyła dwa złote medale, a Bernadeta dwa brązowe. W młodszej kategorii wiekowej na trzecim stopniu podium  stanęła też Agnieszka Bilińska

3. czerwca w Śremie odbyły się też Mistrzostw Polski Seniorów w Szpadzie Mężczyzn. Tym razem jednak gliwiczanie nie stawali na podium. Z zawodników Piasta w konkursie indywidualnym  najwyżej uplasował się Dariusz Zieliński, który zajął V miejsce, 12. był Sebastian Majgier, 14 Mateusz Nycz. Nieco lepiej poszło  gliwiczanom w turnieju drużynowym. Zespół walczący w składzie KRAWCZYK Paweł, MAJGIER Sebastian, NYCZ Mateusz, ZIELIŃSKI Dariusz zajął czwarte miejsce.