Bardzo miła i radosna uroczystość miała miejsce na podsumowującym odchodzący rok spotkaniu u szermierzy. Pan Henryk Małysz, prezes przedsiębiorstwa PRUIM otrzymał z rąk szefów sekcji: Zdzisława Mikulskiego i Macieja Chudzikiewicza odznaczenie przyznane przez Śląski Związek Szermierczy z okazji jubileuszu 85-lecia  tej organizacji. Za co takie wyróżnienie  spotkało Henryka Małysza? – Od kilku już lat pan prezes wspiera sekcję finansowo. To w dużej mierze dzięki jego hojności możemy odnosić sukcesy i notować tak dobre rezultaty.  Byłoby nam naprawę ciężko bez tego wsparcia – wyjaśnia Maciej Chudzikiewicz, fechmistrz Piasta.

Nie tylko jednak dziękowano za dotychczasowe wsparcie, ale za to co będzie w przyszłości – Bardzo nam jest miło poinformować, że podpisaliśmy z panem prezesem pięcioletnią, sponsorską umowę. Dzięki temu sekcja ma zabezpieczenie na dłuższy okres, a gwarancja stabilności w tych trudnych czasach to niezwykle ważna rzecz – informuje Zdzisław Mikulski, członek zarządu stowarzyszenia GKS Piast.

Szermierze Piasta znani są na całym świecie. W miniony roku sekcja ta też odnotowała kilka spektakularnych rezultatów. Najważniejsze to wicemistrzostwo Świata Juniorów  Sebastiana Majgiera i Mistrzostwo Olimpijskie Rubena Limardo. Nic więc dziwnego, że pan Henryk Małysz uważa, że warto inwestować w tą dyscyplinę sportu i w Piasta – Pieniądze wydane na szermierkę w Piaście Gliwice to dobrze wydatkowane środki. Widać tego wymierne efekty. Tytuły Mistrzów Polski, sukcesy na arenach międzynarodowych. Szczególnie cieszy mnie, że tyle młodzieży ćwiczy szermierkę w tym klubie z bardzo dobrymi wynikami – mówi Henryk Małysz.

Warto podkreślić, że w sekcji szermierczej aktualnie jest tylko jeden senior – Mateusz Nycz. Reszta to młodzież z dużymi jednak perspektywami na osiągnięcie wkrótce nawet światowego poziomu. Od kierownictwa tej sekcji w Piaście  można nauczyć się samych dobrych rzeczy, czyli  gospodarności, operatywności, pracowitości, a co najważniejsze, że przekłada się to na  wymierne efekty w postaci świetnych  wyników.

Grzegorz Muzia