W  drugim dniu turnieju  o Puchar Polski Juniorów w których walczyli mężczyźni, w pierwszej ósemce III edycji tych zawodów znalazło się aż siedmiu  wychowanków gliwickich klubów! Pierwsze miejsce zajął Mateusz Antkiewicz, jeszcze niedawno szermierz Muszkietera Gliwice, a obecnie  zawodnik AZS AWF Katowice.  Na drugim stopniu podium stanął Jan Wenglarczyk, wychowanek Piasta, a teraz szpadzista Muszkietera. Brązowe medale wywalczyli Sebastian Majgier Piast) i Aleksander Staszulonek (Muszkieter).

Niewykluczone, że na podium byłoby więcej zawodników Piasta, gdyby nie to, że los zetknął w ćwierćfinale Majgiera z Patrykiem Szlamą. Lepszy o cztery trafienia okazał się  ten pierwszy.  Szlama ostatecznie został sklasyfikowany na szóstym miejscu, a ósma lokata przypadła Pawłowi Cieślikowi, także młodemu szpadziście Piasta.

Ćwierćfinały:
Jan Wenglarczyk (Muszkieter Gliwice) – Paweł Cieślik (Piast Gliwice) 15:3
Sebastian Majgier – Patryk Szlama (obaj Piast Gliwice) 15:11Krzysztof Kaczkowski (TMS Sosnowiec) – Oliwier Filipczak (Dragon Łódź) 15:3
Aleksander Staszulonek (Muszkieter Gliwice – Krzysztof Rokosz (Muszkieter Gliwice) 15:10
Mateusz Antkiewicz (AZS AWF Katowice) – Bartłomiej Staszczak (KKS Kraków) 15:7