Powoli kończy się letni sezon dla lekkoatletów. Jednym z jego ostatnich akordów w kategoriach młodzieżowych, gdzie swoich licznych reprezentantów ma Piast Gliwice są Mistrzostwa Polski Młodzików, znane też jako mały Memoriał Janusza Kusocińskiego. Tegoroczna edycja zawodów odbyła się w Słubicach. Do Mistrzostw tych zakwalifikowało się trzech reprezentantów Piasta.

Natalia Chibowska, która w biegu na 300 m pobiła z czasem 42,26 swój rekord życiowy. Dało jej to 9. miejsce w zawodach. Mateusz Dec w biegu na dystansie  600 metrów uplasował się na 10 lokacie. Natomiast Karolina Kordalska  zakończyła mistrzostwa na 12 miejscu przebiegając dystans  1000 metrów w czasie  3, 05,99 s. – Po cichu liczyłem, że uda się zdobyć chociaż jeden medal, ale z tych wyników też jestem zadowolony – mówi Adam Śniegórski, trener biegaczy. – W tym roku te mistrzostwa były bardzo mocno obsadzone. Aby się do nich zakwalifikować, trzeba było przejść bardzo gęste sito eliminacji. Uczestnicy zostali wyłonieni z setek, albo i nawet tysięcy zawodniczek  i zawodników. W samym turnieju też w każdej konkurencji startowało po 30-40 osób. Podsumowując jesteśmy w pierwszej 10 w kraju, a to już znaczący wynik – zauważa Śniegórski.

To nie jedyne sukcesy biegaczy Piasta, godne odnotowania z ostatniego okresu. Na mitingu w Bielsku Białej  Wojciech Wrzałek przebiegł  800 metrów poniżej  2 minut. A dokładnie uzyskał czas  1,59,60 s. taki rezultat na  tym dystansie osiągają zazwyczaj seniorzy.

Opracowanie: Grzegorz Muzia