Z początkiem września rozpoczął się nowy sezon dla szpadzistek i szpadzistów gliwickiego Piasta.  Kapitalnie wręcz weszli w niego Kaja Kościelniak i Patryk Szlama. Wychowankowie Piasta zwyciężali w pierwszej edycji Pucharu Polski w Szpadzie w kategorii wiekowej Junior Młodszy.

Kaja Kościelniak na ten sezon postawiła sobie za cel  wspięcie się na sam szczyt  krajowego rankingu w swojej kategorii wiekowej. Wysokie miejsce w tej klasyfikacji daje bowiem prawo startu na Mistrzostwach Europy i Świata. Aby zrobić pierwszy krok w tym kierunku, podopieczna Macieja Chudzikiewicza musiała we Wrocławiu stanąć na najwyższym  stopniu  podium i sztuki tej dokonała. Gliwiczanka najpierw łatwo weszła do czołowej ósemki. Potem, w  ćwierćfinale Kościelniak pokonała 15/7 Aleksandrę Siwoń z Górnik Radlin, zapewniając sobie co najmniej brązowy medal.  W walce o finał szpadzistka Piasta uporała się z Pauliną Wilaszek z SKS Radomyśl Wielki, wygrywając jednym trafieniem (15/14). W ostatniej, decydującej bitwie podopieczna Macieja Chudzikiewicza zmierzyła się z reprezentującą miejscowy klub szermierką – Weroniką Łuszcz (KS Szpada Wrocław).Nasza zawodniczka i tym razem w decydującej fazie tej walki wykazała się większą odpornością psychiczną, pokonując wrocławiankę jednym punktem. W turnieju kobiecym startowało 98 szpadzistek.

Patryk Szlama przystępował do tych zawodów w roli faworyta i nie rozczarował. Szpadzista Piasta  pokazał się z doskonałej strony, niszcząc wręcz swoich rywali. W ćwierćfinale rozgromił Karola Budkę z  KKS Kraków –  15/6. W półfinale nie dał żadnych szans Jakubowi  Ciurko z  Górnik Radlin wygrywając aż 15/4.W walce o złoto wychowanek  Macieja Chudzikiewicza musiał się nieco bardziej wysilić, ale też wysoko, bo 15/8 pokonał reprezentanta gospodarzy – Macieja Bielca.

W turnieju męskim wzięło udział 118 zawodników.

Pozostałe miejsca zawodników Piasta.
11. Turek Jakub                            Piast Gliwice
13. Kosmol Tomasz                      Piast Gliwice
28. Szocik Jakub                           Piast Gliwice
38. Staszulonek Bartosz                Piast Gliwice
46. Bartolewski Wacław                 Piast Gliwice
48. Truchanowski Andrzej             Piast Gliwice
76. Królicki Michał                         Piast Gliwice
108. Śliwa Artur                             Piast Gliwice

Opracowanie:  Grzegorz Muzia
Foto: Joanna Górniak