Mamy przyjemność poinformować, że szpadzistka Piasta Gliwice, Jagoda Zagała na odbywających się w Katowicach, Mistrzostwach Polski Seniorów w Szermierce, w miniony weekend zdobyła  brązowy medal w turnieju indywidualnym. Jest to pierwszy  krążek w mistrzostwach Polski  tej 17-letniej zaledwie szermierki wywalczony w kategorii seniorów. Wcześniej reprezentantka Piasta wielokrotnie stawała na różnych stopniach podium, ale w kategoriach młodzieżowych. Podkreślmy, ze jest to największy sukces krajowy gliwickiej, żeńskiej szpady od 2002 roku, kiedy to Aleksandra Opala, także sięgnęła po brązowy krążek. W kolejnych latach, na tym poziomie wiekowym cieszyliśmy się tylko z sukcesów przedstawicieli brzydszej płci.

Zagale na katowickich mistrzostwach nikt szans na zajęcie tak wysokiego miejsca nie dawał. Do zawodów tych bowiem przystąpiły niedawne jeszcze medalistki Mistrzostw Świata i Europy. W ćwierćfinale Jagoda  pokonała jednym trafieniem Natalię Królak, która wcześniej z turnieju wyrzuciła srebrną medalistkę Mistrzostw Świata z 2009 roku Danutę Dmowską-Andrzejuk. W walce o prawo bicia się o złoty medal Zagała  uległa 10 lat starszej, a więc bardziej doświadczonej szpadzistce Małgorzacie Berezie.  W finałowej ósemce nasza szpadzistka była najmłodszą zawodniczką, gratulujemy!