Wszystko w skazuje na to, że w piątkowy wieczór od pierwszej minuty zobaczymy na boisku w barwach Piasta Tomasa Docekala i jednak Alvaro Jurodo. Okazuje się bowiem, ze to nie były klub Hiszpana, ale PZPN nabroił, przetrzymując dokumenty. Docekal natomiast zastąpi pewnie kontuzjowanego Kędziorę. W ostatnim meczu z Pogonią, najlepszy strzelec Piasta przed czasem opuścił plac gry z powodu kontuzji. Wczoraj Kędziora zameldował się u lekarza. Na jego nodze pojawił się bowiem pokaźny krwiak. Uraz nie wydaje być się groźny, ale o występie w najbliższy spotkaniu mowy raczej nie ma.

W tej sytuacji trenerzy pewnie postawią na Tomasa Docekala. O tym byłym już napastniku Victorii Żiżkov jeszcze niedawno nic nie było wiadomo. W swoim macierzystym klubie grywał rzadko, najczęściej przebywał na wypożyczeniu. W barwach Piasta pierwszy raz mieliśmy go okazje zobaczyć w grze kontrolnej z norweskim Lillestrom, strzelił nawet gola, ale nie dotrwał do końca tego pojedynku. Okazało się, że Docekal ma uraz stawu skokowego. Dlatego też później zniknął z protokołów sparingowych. Do zajęć powrócił w tygodniu poprzedzającym inauguracje drugiej części sezonu. Zagrał już jednak przeciwko    Pogoni. Po murawie biegał 15 minut, oddał strzał, który jednak nie zaskoczył Radosława Janukiewicza.  Jak sam twierdzi,  jego silną stroną jest gra głową. 193 wzrostu jak na napastnika robi wrażenie. Przy stałych fragmentach gry i precyzyjnych dośrodkowaniach Podgórskiego ta piłkarska „Wieża” może siać spustoszenie w obronie drużyny przeciwnej.

Z nie mniejszą niecierpliwością czekamy na występ Alvaro. Piast w Szczecinie zagrał agresywną i szybką piłkę. Gliwiczanie w pierwszej połowie zabiegali dosłownie przeciwnika. Alvaro raczej biegać jak przysłowiowy bączek nie będzie, a jak tylko będzie dokument to na pewno zagra przeciwko Warcie,  bo Zganiacz pauzuje za kartki. Z drugiej strony Warta to zupełnie inny przeciwnik, inaczej się pewnie nastawi na pojedynek z Piastem, inną więc będzie trzeba w piątek przybrać taktykę. Ten mecz już w piątek. Początek godz. 19:00.