Jarosław Kaszowski doskonale wie, ze nie tylko same treningi czynią mistrza. Trzeba jeszcze zadbać o właściwy sposób odżywiania. Dlatego też w miniony czwartek w kawiarni Pinocchio, Kaszowski zorganizował spotkanie z dietetykiem. Najpierw był wykład jak powinni odżywiać się sportowcy. Dzieci dowiedziały się, że kolorowe i słodkie napoje gazowane są niezdrowe. Jeśli chce się uprawiać sport, to trzeba też zrezygnować z hamburgerów i pizzy, a przynajmniej ograniczyć ich konsumpcję, co jak się nietrudno domyśleć nie wzbudziło zachwytu wśród przyszłych sportowców. Pani dietetyk nie zalecała też spożywania tak lubianych przez dzieci serków homogenizowanych. Zaznaczyła, że ważna jest regularność spożywania  i liczba posiłków, która powinna wynosić pięć dziennie i podkreśliła jakie napoje należy pić.

ZOBACZ  ZDJĘCIA

Po prelekcji  specjaliści z jednej z gliwickich  firm zajmujących się tą tematyką przebadali dzieci. Okazało się, że dzieciaki trenujące w Szkółce mają dużo lepsze wyniki niż ich rówieśnicy z przedszkoli i  szkoły. Dzieci stawały na specjalnej  wadze, dodatkowe informacje były wklepywane do komputera, w efekcie czego powstał raport zdrowotny. – Takie badania chcemy robić systematycznie, tak jak się to praktykuje w profesjonalnym sporcie. To pozwala  na obserwację czy treningi są właściwie prowadzone oraz dostosowanie zajęć do indywidualnych potrzeb – tłumaczy były kapitan Piasta.  Dodajmy, że rodzice nie mieli odwagi wejść na to urządzenie, czyżby za dużo kalorii?

Na koniec i tak wszyscy skorzystali ze słodkiego bufetu, ale co tam, w  poniedziałek i  wtorek,  i tak wszystkie kalorie dzieci spalą zbędne kalorie na kolejnym treningu.

Opracowanie Grzegorz Muzia
Foto Michał Duśko

Przypominamy, że w każdy poniedziałek (godz. 14:30) w szkole podstawowej nr 13 mieszczącej się przy ul. Elsnera w dzielnicy Gliwice/Żerniki oraz we wtorki w hali sportowej przy ul Okrzei (16:00) odbywają się zajęcia piłkarskiej szkółki Jarosława Kaszowskiego dla najmłodszych adeptów tej dyscypliny sportu. Można trenować dwa razy lub tylko raz w tygodniu w dogodnym dla siebie terminie. Zapraszamy dziewczynki i chłopców w wieku od lat 5 do 10. Nie są wymagane żadne umiejętności piłkarskie.  Zajęcia mają charakter zabawy z piłką. Dowodem na to, że treningi  są ciekawe i interesujące dla dzieci jest to, ze brak jest rezygnacji, a wciąż przybywa   dzieci.  Na zajęciach trzeba posiadać własny strój sportowy, natomiast piłki i urządzenia do ćwiczeń zapewnia Jarosław Kaszowski.