Zawodnicy Piasta w poniedziałek mieli wolne. Na niedzielnym pomeczowych rozruchu, pewnie jednak analizowali sobotnie starcie z Kolejarzem Stróże i już zaczęli myśleć o pojedynku z Pogonią. Nie tylko jednak w szatni Piasta czuć już zbliżającą  się inaugurację umownie nazywanej rundy wiosennej.  Jak informuje oficjalny portal Pogoni w Szczecinie też  już żyją tym meczem. W sobotę fani Portowców nieprzerwanie pojawiali się w klubowym Fan Shopie, by wyrobić kartę lub kupić karnety. A czy unoszącą się atmosferę czuć już w szatni Pogoni? Radosław Janukiewicz, przyznaje, że: – Pod koniec obozu już trochę o lidze się rozmawiało… mecze ligowe to dla nas święto – podkreśla słowo trochę bramkarz Pogoni. – Powoli koncentrujemy się na najbliższym spotkaniu. Wszyscy skupiamy się by przyniosło ono 3 punkty!

Kapitan drużyny Bartosz Ława mówi ze spokojem. – Do ligi staraliśmy się podchodzić z dystansem- Tak jest też teraz. Choć do meczu z Piastem zostało zaledwie 6 dni, to staramy się niepotrzebnie nie „pompować balonu”.

Trenerzy Pogoni nieco inaczej niż szkoleniowcy Piasta zaplanowali finisz okresu przygotowawczego. Szczecinianie dopiero półtora tygodnia przed ligą wrócili ze zgrupowania w Turcji. W czwartek i piątek zawodnicy mieli wolne. W sobotę Pogoń rozegrał mecz kontrolny, remisując z czwartoligowym  Hutnikiem Szczecin 0:0. Co ciekawe brak jest składu Pogoni z tego spotkania.Ni informują o nim również klubowe strony. Nie trudno się domyśleć, że zaczęła się już gra psychologiczna.

W poniedziałek 12 marca natomiast odbędzie się prezentacja zespołu Pogoni. Impreza została przygotowana z wielkim rozmachem, a poprowadzi ją sam Mateusz Borek. Prezentacja odbędzie się jednak w hali, przez co zobaczy ją tylko 500 szczęśliwców.

Źródło własne/Pogoń Szczecin