Siatkarki gliwickiego AZS-u nie wykorzystały atutu własnego parkietu i dwukrotnie przegrały z Silesią Volley II w pierwszych meczach play off o wejście do I ligi. W pierwszym, sobotnim pojedynku gliwiczanki były tylko tłem dla ambitnie grających siatkarek z Chorzowa. Podopieczne Wojciecha Czapli uległy 0:3 w setach 16:25, 17:25, 17:25. W niedzielę gra Akademiczek wyglądała już lepiej. Po pierwszym, łatwo przegranym secie gliwiczanki zmobilizowały się i toczyły w miarę wyrównany pojedynek.  Nie wiele to jednak pomogło, bo decydujące piłki należały do przyjezdnych. Ten mecz także zakończył się porażką 0:3 (17:25, 22:25, 23:25).
Fotorelacja – zobacz zdjęcia

Na tym etapie rozgrywek walczy się do trzech wygranych. Siatkarki AZS-u nie straciły więc szans na awans do dalszego etapu, ale zadanie przed nimi piekielnie trudne. Trzeba bowiem wygrać dwa wyjazdowe spotkania. Patrząc jednak na wyniki osiągane przez nasze siatkarki w tym sezonie, to więcej ważnych zwycięstw odniosły na wyjazdach. Gliwicka hala wyraźnie im nie służy, bo przy Kaszubskiej wygrywały tylko ze znacznie słabszymi zespołami.