W ostatniej grze kontrolnej na zgrupowaniu w Hiszpanii Piast Gliwice uległ czwartej drużynie ukraińskiej ekstraklasy Dnipro Dniepropietrowsk 0:1. Jedyny gol  w tym meczu padł w 34 min, a zdobył go celnym strzałem z rzutu karnego Jewhen Konoplanka. Oba zespoły kończyły ten mecz w mocna przerzedzonym składzie. W 67 arbiter wyrzucił z boiska Klepczyńskiego i Olijnyka. Już na sam koniec także czerwony kartonik dostał kolejny zawodnik z Ukrainy – Derek Boateng

Zobacz zdjęcia z meczu – należy kliknąć na przycisk photo
Dla znających język rosyjski   – RELACJA LIVE

Bazując na relacji live ze strony Dnipro można powiedzieć, ze ukraińska drużyna przeważała w tym spotkaniu, ale Piast też stwarzał sobie bramkowe okazje. Dnipro atakowało i częściej było w posiadaniu piłki. Piast natomiast największe zagrożenie stwarzał po kontratakach.   Zawodnicy obu zespołów grali dość ostro, stąd  sporo rzutów wolnych i kartki w tym czerwone.

Jedyny gol w tym meczu padł z rzutu karnego W 33 min. Jewhen Konoplanka został sfaulowany w polu karnym. Sam poszkodowany wykonywał jedenastkę-  Trela nie wyczuł strzelca i Dnipro objęło prowadzenie.

Ciekawostka – Gliwiczanie zagrali w biało-czerwonych strojach. Autor relacji live nie używa jednak określanie drużyna Piasta czy gliwiczanie, ale cały czas Polacy.

25 lutego 2012, 10:40
Piast Gliwice- Dnipro Dniepropietrowsk 0:1 (0:1)
Jewhen Konoplanka 34 (k)

Piast Gliwice: 12. Dariusz Trela – 4. Mateusz Matras, 14. Adrian Klepczyński3. Fernando Cuerda, , 5. Mateusz Bodzioch – 2. Rafał Pietrzak, 9. 19 Alvaro Jurado, 8. Rudolf Urban, 16. Pavol Cicman, 22. Rubén Jurado  – 10. Wojciech Kędziora

Grali także:  20. Jan Buryán, 7. Tomasz Bzdęga,  11. Adrian Świątek,  Gediminas Paulauskas

Dnipro Dniepropietrowsk: 27. Jan Laštůvka – 2. Samuel Inkoom (46, 11. Denys Olijnyk), 3. Ondřej Mazuch (46, 8. Giuliano), 29. Rusłan Rotań, 5. Witalij Mandziuk – 7. Denys Kułakow, 4. Serhij Krawczenko, 14. Jewhen Czeberiaczko (20, 20. Derek Boateng), 10. Jewhen Konoplanka, 17. Ivan Strinić – 18. Roman Zozula.

żółta kartka: Mandziuk.

czerwone kartki: Adrian Klepczyński (67. minuta) – Denys Olijnyk (67. minuta), Derek Boateng (90. minuta).

W drugiej połowie mecz się zaostrzył. Doszło do przepychanek. Adrian Klepczyński został zaatakowany przez dwóch zawodników Dnipro, ale jak widać na zdjęciu nasz obrońca zna nawet sposób na zablokowanie ciosów.

źródło: 90minut.pl / Dnipro Dniepropietrowsk