We wtorek 7 lutego o godzinie 12:00 w Kamieniu, Piast Gliwice zmierzy się z Polonią Bytom Poloniści w sobotę wrócili z tygodniowego zgrupowania w Wiśle i w ten sam dzień mieli rozegrać spotkanie kontrolne z Rakowem Częstochowa. Ostatecznie jednak, ze względu na zbyt niską temperaturę, sparing odwołano a sztab szkoleniowy zarządził dodatkowy trening przed wyjazdem z Wisły. Starcie z Piastem będzie zatem pierwszym po ciężkich treningach w górskim klimacie.

Gliwiczanie w ostatnim tygodniu nie trenowali już tak ciężko. Marcin Brosz dał nawet swoim podopiecznym kilka dni wolnego. Z powodu mrozów odwołano też sparing z Kraviną. Drużyna z Okrzei pod tym względem będzie miała więc przewagę.

Polonia Bytom, jak do tej pory, w meczach kontrolnych jest niepokonana. Wygrała z Ruchem Chorzów 2:1 i zremisowała z Rozwojem Katowice 2:2, choć drugie zwycięstwo z rzędu byłoby faktem, gdyby nie stracony gol w doliczonym czasie gry.
Piast też ma na koncie dwie gry kontrolne. W starciu z Lechem Poznań, gliwiczanie nieznacznie przegrali – 1:2 (gol Marcosa). W drugim meczu pokonali Chojniczankę Chojnicę 3:0 (Bramki Bzdęga, Bodzioch, Kędziora.
W lidze Piast już nie zagra z Polonią, bo zostały rozegrane oba spotkania. Oba te emcze zakończyły się wygranymi gliwiczan (2:1 i 3:1).

Piast w lidze zajmuje 4. miejsce. Polonia plasuje się na 17, przedostatniej lokacie.

W bytomskim zespole trwa wielkie testowanie. Dariusz Fornalak buduje drużynę, która ma skutecznie powalczyć o utrzymanie dla Bytomia I ligi. W Piaście na razie zatrudniono tylkwww.poloniabytom.com.pl (o jednego piłkarza. Drugi przebywa na testach i na pewno zobaczymy go we wtorkowym meczu.

Źródło własne/ www.poloniabytom.com.pl