Osiem  medali łącznie,  w tym  dwa złote, jeden srebrny i pięć  brązowych, tyle krążków z różnych kruszców wywalczyły młode szpadzistki i szpadziści z gliwickich klubów szermierczych w 15. edycji turnieju Gwiazdka ze Szpadą. Te najcenniejsze zdobyli  reprezentanci Piasta:  Kaja Kościelniak i  Patryk  Szlama. Srebro zdobyła Patrycja Uryga z Kosyniera Gliwice. Brązowe krążki na piersiach zawiesili: Ivo Chlebiej,  Ola Nycz, Wacław Bartolewski  (Piast) oraz  Tomasz Ćwieląg i Marek Daniszewski (Muszkieter Gliwice).

Zobacz zdjęcia z turnieju dziewcząt

W drugim dniu turnieju Gwiazdka ze Szpadą na planszach hali sportowej przy u. Warszawie w Gliwicach, podzielone na trzy kategorie wiekowe rywalizowały dziewczęta, praktycznie z wszystkich polskich klubów szermierczych oraz Białorusi. Jako pierwsze do walk stanęły juniorki młodsze. Faworytką w tej kategorii wiekowej była gliwiczanka, Kaja Kościelniak. Podopieczna Macieja Chudzikiewicza  stoczyła 5 walk wygrywając po kolei z Pauliną Wilaszek 15/11, Gabrielą Jarosz 15/6, Michaliną Rucińską 15/12. W finale Kaja łatwo pokonała Agnieszkę Rolek z AZS AWF Katowice -15/11. Najtrudniejszy był ćwierćfinał w którym „Piastunka” przegrywała już na samym początku trzema trafieniami, ale uczennica trzeciej klasy Gimnazjum nr 3 nie tylko odrobiła stratę, ale i wygrała tą walkę.

Bez medalu natomiast zakończyły te zawody dziewczyny startujące w kategorii „młodzików”. Najlepsza z Piastunek, Julia Kyrcz, uplasowała się na 10 miejscu.

Najwięcej emocji towarzyszyło  rywalizacji najmłodszych dziewczynek. 10 i 11-latki,  bez kalkulowania, spontanicznie, ale i z zacięciem prawdziwych zawodniczek walczyły o każdy punkt. W efekcie w pierwszej trójce tych zawodów znalazły się dwie gliwiczanki. Srebrny medal wywalczyła Patrycja Uryga z Kosyniera Gliwice, na trzecim stopniu podium stanęła natomiast Ola Nycz, najmłodsza z tej wyjątkowo usportowionej szermierczo rodziny  Nyczów.

Opracowanie: Grzegorz Muzia