Kapitalnie weszli  nowy miesiąc szermierze Piasta Gliwice. Jagoda Zagała nr 1  polskiej szpady w swojej kategorii wiekowej w minionym tygodniu wzięła udział w dwóch turniejach zaliczanych do Pucharu Świata. W niezwykle mocno obsadzonym turnieju w Kijowie gliwiczanka zajęła dość odległe, 25 miejsce. Natomiast w turnieju satelitarnym Pucharu Świata w szermierce, który odbył się w Kopenhadze wychowanka Piasta Gliwice wywalczyła brązowy medal,  tylko jednym trafieniem przegrywając pojedynek półfinałowy!   Jagoda nie tylko przyniosła sławę Piastowi, ale obronił honor Polski. Podopieczna Piotra Tomali była jedyna szpadzistką z naszego kraju, która  znalazła się w finałowej ósemce.

Tempa na europejskich planszach nie zwalnia również nr 1 gliwickiej, męskiej szpady – Mateusz Nycz. Aktualny Mistrz Europy  wygrał 43 edycję prestiżowego  turnieju  szpadowego w Karlovych Varach w którym także zbiera się punkty do Pucharu Europy.  W finale podopieczny Macieja Chudzikiewicza pokonał Czecha –  Martina Capka 15:13. Nycz poszedł ślady starszych kolegów, Marka Jendrysia  i Bartka Kurowskiego, którzy w przeszłości wygrywali te zawody.

W minionym tygodniu rozegrano również trzecią edycję Pucharu Polski w Szpadzie Juniorów Młodszych. I tu równie tryumfował szermierz Piasta Gliwice, Sebastian Majger.

Opracowanie Grzegorz Muzia

Turniej satelitarny Pucharu Świata w szermierce  – Kopenhaga – Listopad 2011

Kolejność:
1 Elizabeth Highton (Wielka Brytania)
2 Alexandra Ndolo (Niemcy)
3 Julia Kirschen (Niemcy)
3 Jagoda Zagała (Polska, Piast Gliwice)
5 Jennifer McGeever (Wielka Brytania)
6 Catharina Kock (Finlandia)
7 Abbi Matthews (Wielka Brytania)
8 Sina Dostert (Niemcy)

Jagoda Zagała, trzecia od lewej